Hakkımızda

Diyalog OSGB, Şubat 2013 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir Ortak Sağlık Güvenlik Birimidir. Koordinasyonu İstanbul Merkez Ofisi tarafından sağlanan 10 şubesi ile Türkiye geneline hizmet verebilen Diyalog OSGB, tüm Türkiye’ye hizmet verebilmek için yeni şube çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.

Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (OSGB) Nedir?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş, İşyerlerine İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerini vermek üzere kurulmuş, mevzuatın gerektirdiği fiziki ve tıbbi donanıma sahip, iş sağlığı ve güvenliği profesyonellerinin (İşyeri Hekimi, İş Güvenliği Uzmanı ve Diğer Sağlık Personelinin) oluşturduğu özel kuruluşlardır.

Ortak Sağlık Güvenlik Biriminin Amacı

Ortak Sağlık Güvenlik Birimi, sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturmak üzere işin normal akışını aksatmamak şartıyla ve verimli bir çalışma ortamının sağlanmasına katkıda bulunmak amacıyla; √ İşçilerin sağlığının gözetimi, √ Çalışma ortamının gözetimi, √ Eğitim, danışmanlık ve bilgilendirme, √ İlkyardım ve acil müdahale, √ Kayıt ve istatistik tutmak gibi görevlerle hizmet verirler.

10
Türkiye Geneli Şube
120
Aktif Personel
1304
Tamamlanmış Proje İle
450
Mutlu Müşteri